تقاضا ایران تلگرام استفاده اینستاگرام

تقاضا: ایران تلگرام استفاده اینستاگرام شبکه اجتماعی حمله سایبری پسوردهای بانکی مودم ای دی اس ال

گت بلاگز اخبار پزشکی پروبیوتیک به عنوان مکمل غذایی جهت بعضی مُضر است

پژوهش‌های تازه نشان می‌دهد مصرف پروبیوتیک‌ها در بعضی افراد باعث نفخ روده و سرگشتگی مغزی می‌شود و از این مواد باید فقط به‌عنوان دارو استفاده قرار شود نه به‌عنوان

پروبیوتیک به عنوان مکمل غذایی جهت بعضی مُضر است

پروبیوتیک به عنوان مکمل غذایی جهت بعضی مُضر است

عبارات مهم : تحقیقات

پژوهش های تازه نشان می دهد مصرف پروبیوتیک ها در بعضی افراد باعث نفخ روده و سرگشتگی مغزی می شود و از این مواد باید فقط به عنوان دارو استفاده قرار شود نه به عنوان یک مکمل غذایی.

به گزارش سیناپرس؛تحقیقات تازه دانشمندان نشان می دهد که پروبیوتیک ها جهت بعضی از افراد مضر هستند. پیش ازاین پژوهش ها نشان دادند که تعدیل میکروبیوم روده از طریق پروبیوتیک ها می تواند نتیجه های مثبتی جهت سلامتی افراد داشته باشد ولی نتیجه های تحقیقات تازه مشخص کرده اند که تأثیر پروبیوتیک ها جهت بعضی افراد نامعلوم بوده و ممکن است بافایده نباشد.تحقیقات جدیدی که پژوهشگران کالج پزشکی جورجیا در دانشگاه آگوستا (Augusta) انجام داده اند، نشان می دهند که مصرف پروبیوتیک ها در بعضی افراد باعث ایجاد اتصال بین علائم مرتبط با اختلال مغزی، دشواری تمرکز، ضعف حافظه کوتاه مدت و رشد بالای باکتری در روده کوچک می شود. این پژوهش های تازه و نتیجه های حاصل از آن در مجله مطالعه سیستم گوارش – گاستروانولوژی انتقالی و بالینی (Clinical and Translational Gastroenterology) به چاپ رسیده و قابل دسترس است.

به اعتقاد محققان در بعضی افراد درست بعد از مصرف پروبیوتیک ها نشانه ها و علائمی در مغز و روده به صورت نفخ ایجاد می شود. ساتیش رائو (Satish Rao) در توضیحاتش نسبت به مصرف پروبیوتیک ها جهت بعضی افراد گفت: «انبساط یا نفخ شکمی در این افراد بعد از مصرف پروبیوتیک ها به نحوه چشمگیری سریع اتفاق می افتد. این مسئله درست برابر چشم ما رخ داد.»

پروبیوتیک به عنوان مکمل غذایی جهت بعضی مُضر است

پژوهشگران در تحقیقات خود مشخصات متابولیکی گروهی از بیماران را که به طور منظم به مصرف پروبیوتیک ها و ماست می پرداختند، بررسی کردند و سطح بالایی از اسید دی- لاکتیک (D-lactic acid) را در نمونه خون های آن ها دیدند. تحقیقات زیاد نشان داد که تعدادی از این بیماران با مصرف پروبیوتیک ها دچار سرگشتگی مغزی (brain fogginess) می شوند.

رائو در این رابطه اظهار داشت: «آنچه ما اکنون می دانیم این است که باکتری های پروبیوتیک دارای ظرفیت منحصربه فرد جهت شکستن شکر و تولید اسید دی-لاکتیک هستند؛ بنابراین اگر فردی به مصرف پروبیوتیک ها بپردازد و روده کوچک خود را منزل پروبیوتیک ها کند، این مسئله باعث زیاد کردن اسیدلاکتیک و سرگشتگی مغزی در او می شود.»

پژوهش‌های تازه نشان می‌دهد مصرف پروبیوتیک‌ها در بعضی افراد باعث نفخ روده و سرگشتگی مغزی می‌شود و از این مواد باید فقط به‌عنوان دارو استفاده قرار شود نه به‌عنوان

سال گذشته پژوهش هایی به وسیله محققان دانشگاه نیو ساوت ولز (New South Wales) استرالیا روی موش ها انجام شده است که نشان می دادند، پروبیوتیک ها فقط جهت حیواناتی با اختلال در سازوكار تنظيم فيزيولوژيکی سلامت روده (grossly dysregulated gut health) بافایده هست. نتیجه های این تحقیقات هشدار می دهند که درواقع پروبیوتیک ها باعث کم کردن میزان حافظه می شوند.

پژوهشگران در این رابطه هشدار داده اند که جهت مصرف پروبیوتیک ها باید احتیاط مورد نیاز را در نظر گرفت لیکن ممکن است سلامت فرد به خطر افتد. درواقع پروبیوتیک ها را باید به عنوان دارو مصرف کرد نه به عنوان یک مکمل غذایی.

پروبیوتیک به عنوان مکمل غذایی جهت بعضی مُضر است

واژه های کلیدی: تحقیقات | مکمل غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs