تقاضا ایران تلگرام استفاده اینستاگرام

تقاضا: ایران تلگرام استفاده اینستاگرام شبکه اجتماعی حمله سایبری پسوردهای بانکی مودم ای دی اس ال

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شهرفروشی می‌کنند و بعد ادعای رئیس‌جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور

مدیرعامل پیشین مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران شب گذشته در جمع جوانان اصلاح‌طلب و در پاسخ به انتقادات جمعی از جوانان حاضر در مراسم به عملکرد شهرداری پایتخت کشور

شهرفروشی می‌کنند و بعد ادعای رئیس‌جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور

کنایه محسن هاشمی به قالیباف: شهرفروشی می کنند و بعد ادعای مدیر جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور کنند چه می شود؟

عبارات مهم : ایران

کنایه محسن هاشمی به قالیباف: شهرفروشی می کنند و بعد ادعای مدیر جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور کنند چه می شود؟/ شورا در بیش از 50 درصد تخلفات شهرداری سهیم است

مدیرعامل پیشین مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران شب گذشته در جمع جوانان اصلاح طلب و در پاسخ به انتقادات جمعی از جوانان حاضر در مراسم به عملکرد شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تأکید کرد: اکثر انتقادات شما به سمت شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران هست؛ ولی باید توجه کرد که ما باید شورای شهر را نقد کنیم و بپرسیم که آیا سه دوره شورای شهر اجازه داد این تخلفات مطرح شده، انجام شود؟ شورای شهر بیش از پنجاه درصد در تخلفات انجام شده است سهیم است.

به گزارش انتخاب، محسن هاشمی در این مراسم که در محل سالن اجتماعات رایزن برگزار شد، در این باره افزود: باید دقت داشت که انتخابات الان جهت شورای شهر است و کسانی که کاندیدا شده است اند راهی شورای شهر هستند نه شهرداری، از این رو باید عملکرد شورا را زیاد مورد توجه قرار دهیم.

شهرفروشی می‌کنند و بعد ادعای رئیس‌جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور

وی با اشاره به جایگاه شورای شهر در قانون اساسی گفت: نخستین انتخابات جهت شورای شهر را آقای خاتمی برگزار کرد که البته شورای اول به علت اختلافات درون شورا و به علت حملاتی که به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است بود، چندان موفق نبود. در آن دوران شاهد حضور چندین شهردار بودیم و همین باعث شد شهر آنگونه که باید نتواند توسعه پیدا کند.

هاشمی اضافه کرد: من در سال 76 به عنوان مدیر هیأت مدیره و مدیر عامل مترو گزینش شدم و قبل از آن چهار سال نیز عضو هیأت مدیره مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم. مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران در ابتدا در رژیم گذشته در شهرداری مطرح شده است بود ولی بعد از انقلاب قانون مترو عوض کردن کرد و تحت نظر دولت قرار گرفت. من این مسئولیت مترو را از آقای عبدالله نوری وزیر کشور دولت اصلاحات دریافت کردم و با آقای نوری هماهنگ کردم که مترو را به محل مهم خودش یعنی شهرداری بازگردانیم و این یکی از تصمیمات عاقلانه دولت آقای خاتمی بود که مترو به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بازگشت و توانست نخستین خط هم بین پایتخت کشور عزیزمان ایران و کرج راه اندازی شود.

مدیرعامل پیشین مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران شب گذشته در جمع جوانان اصلاح‌طلب و در پاسخ به انتقادات جمعی از جوانان حاضر در مراسم به عملکرد شهرداری پایتخت کشور

وی اظهار کرد: من هم با شورای شهر اصلاحات و اصولگرا و هم با شهرداران متفاوت از جمله کرباسچی، الویری، احمدی نژاد و قالیباف کار کردم و در نتیجه این فعالیت ها می خواهم بگویم که نقش شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در اداره آن بسیار مهم است.

هاشمی گفت: اگر کسی بگوید جهت اداره شهر باید قانون فروشی کنم قطعا اشتباه هست. در این شهر به شدت تجارت و ساخت و ساز فراهم است که اگر درست مالیات گرفته شود، بدون فشار به مردم، می تواند درآمدی پایدار جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران باشد و می تواند به توسعه پایدار شهر بینجامد.

وی تصریح کرد: زمانی که آقای احمدی نژاد آمد طرح مونوریل را مطرح کرد و ما بر اساس طرح جامع حمل و نقل پایتخت کشور عزیزمان ایران مخالف چنین طرحی بودیم. به خاطر دارم هنگامی که این طرح در شورا مطرح شد با اینکه شورای حامی احمدی نژاد بود، با مونوریل مخالفت کرد. احمدی نژاد شورای شهر را دور زد و در صادقیه یک طرح مطالعه نشده ای مثل پل صدر را کلنگ زد و کار را شروع کرد و آنجا بود که شورا چیزی نگفت. اینجاست که نقش شورا مهم می شود. آیا نخواست که جلوی کلنگ زدن طرح منوریلی که یک صفحه مطالعه نداشت را بگیرد؟ بعد که آقای قالیباف آمد ددید که طرح علمی نیست و کلا این پروژه را از بین برد.

شهرفروشی می‌کنند و بعد ادعای رئیس‌جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور

محسن هاشمی گفت: این از یک فساد هم بالاتر است که یک طرحی غیرکارشناسی را کلنگ بزنند و کسی مانع نشود و بعد فرد دیگری بیاید به علت غیرکارشناسی بودن طرح، آن را بهم بزند و بعد هیچ کسی هم این مسأله را بررسی نکند که اموال مردم آیا ضایع شد؟

مدیرعامل سابق مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: نقش شورای شهر جهت جلوگیری از تخلفات مجریان شهر بسیار مهم هست. بدون اینکه شورای شهر خبر داشته باشد تونل نیایش شروع شد. من آن موقع مدیرعامل مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم و از طرح باخبر شدم آیا که این تونل قرار بود از خیابان ولیعصر عبور کند و جهت محیط مترو در زیرزمین مسئله ایجاد می کرد. مثل تونل توحید که مترو را پنجاه متر به عقب راندند و هزینه های مترو را زیاد کردند. ما گفتیم اجازه بدهید که طرح دوباره مطالعه شود. من با اعضای شورا بحث کردم و آنها وارد میدان شدند و هنگامی که گزارش گرفتند، فهمیدند که تونل نیایش کارشناسی نیست به علت اینکه دو لاین را وارد صدر می کرد که مدرس هم به آن مرتبط می شد، بر این اساس وضع را بدتر می کرد. ولی ساخت تونل شروع شده است بود و اگر کسی جلوی آن را می گرفت می گفتند خب وظیفه هزینه ها چه می شود و باز شورای شهر سهل انگاری کرد. به این ترتیب به تونل نیایش دو لاین و پل صدر را اضافه کردند و تا شریعتی آمد بعد که دیدند جوابگو نیست و مشکلی را حل نمی کند ابتدا تا خیابان کاوه و بعد تا قیطریه و امام علی آن را ادامه دادند و به این ترتیب پل صدر ده کیلومتری شد و حالا یکی از پروژه های گران پایتخت کشور عزیزمان ایران محسوب می شود. اگر شورای شهر جدی به وظایفش عمل نکند وضع شهر همین است.

مدیرعامل پیشین مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران شب گذشته در جمع جوانان اصلاح‌طلب و در پاسخ به انتقادات جمعی از جوانان حاضر در مراسم به عملکرد شهرداری پایتخت کشور

وی گفت: همه جای دنیا بافت فرسوده را خراب نمی کنند؛ به جای اینکه سرمایه گذاری را در باغات انجام دهند در بافت فرسوده انجام داده اند. ولی در پایتخت کشور عزیزمان ایران این کار نشده و باید پرسید آیا شورای شهر جلو این کار را نگرفته است؟

محسن هاشمی گفت: می گویند آیا به مجریان شهری فشار می آورید؟ آنها دلشان می خواهد پروژه را سریع اجرا کنند، دیده بشوند و پول خوب بدست بیاورند و بعد بگویند ما می توانیم مدیریت کنیم و می خواهیم مدیر جمهوری هم شویم. شهرفروشی می کنند و بعد ادعای مدیر جمهوری هم دارند. خب اگر این کار را با کل کشور کنند چه می شود؟ البته در سطح ریاست جمهوری هم مجلس باید جلوگیری کند.

شهرفروشی می‌کنند و بعد ادعای رئیس‌جمهوری هم دارند، خب اگر این کار را با کل کشور

وی به پرسشها فرهنگی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره کرد و ادامه داد: چه وضعی است که پول بی حساب و کتاب را در هیأت ها و مساجد خرج می کنند تا رأی کسب کنند، شورای شهر باید جلوی آن رابگیرد. اگر شورای شهر در بودجه نویسی دقیق باشد نباید این وضع باشد.

محسن هاشمی گفت: حتی اصلاح طلبان اگر در اقلیت بودند باید با صدای بلند هزینه های غیراصولی را اعلام می کردند و جلوی این کارها را می گرفتند. همه تقصیر را نباید به گردن شهردار انداخت چون نقش شورای شهر بسیار مهم است و نقش شورای شهر به نظرم مهمتر از بدنه شهرداری هست. همانطور که شورای شهر طرفدار احمدی نژاد با منوریل مخالفت کرد و من خوشحالم که منوریل به جای پایتخت کشور عزیزمان ایران در قم اجرا شد و حالا شاهد افتضاح آن هستیم.

وی ادامه داد: در آن وقت آقای لاریجانی مدیر مجلس و نماینده قم بود از من خواست در جلسه ای که قرار بود راجع به منوریل قم تصمیم بگیرند شرکت کنم من در آنجا مخالفت کردم ولی در آن جلسه گفتند که آقای احمدی نژاد گفته به شرطی جهت قطار شهری قم پول می دهم که منوریل باشد. الان می دانید چند میلیارد تومان پول در قم خرج شده است است؟ آیا بازرسی کل کشور مسأله را بررسی نمی کند؟ آیا به مسئول پروژه ایراد یرند؟ معلوم است تصمیمات، سیاسی گرفته می شود و آنجا که حق مردم ضایع می شود به نظرم ده برابر بزرگتر از فساد دزدی است.

هاشمی تأکید کرد: شورای شهر را نباید در حد یک پست تشریفاتی سیاسی در نظر گرفت.

وی افزود: در اوایل انقلاب جوانانی که مسئولیت داشتند با مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران مخالف بودند اسناد جلسات آنان است که استدلال می کردند چگونه این همه خاک را می خواهیم از زیر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران خارج کنیم اگر هم خارج کردیم کجا ببریم؟ یا گفته بودند هنوز فاضلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران ساخته نشده و زیر پایتخت کشور عزیزمان ایران پر از مدفوع هست. با همین استدلال مصوبه دادند و در سال 60 شرکت مترو را منحل کردند. ولی حتما همه این صحبت مرحوم آیت الله هاشمی را در نماز جمعه دیده این که می گویند نه تنها پایتخت کشور عزیزمان ایران مترو می خواهد بلکه همه کلان شهرها باید قطار شهری داشته باشند و در نهایت که دوباره هیأت دولت مخالفت می کنند مدیر مجلس شخصا در هیأت دولت حاضر می شود و تلاش می کند که مصوبه این پروژه را بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: راجع به شورای شهر بحث جوان گرایی بسیار جدی مطرح هست. من دخالتی جهت بسته شدن لیست انتخاباتی شورای شهر ندارم و ما را اصلا دراین باره تحویل نمی گیرند و حتی من هم مطمئن نیستم که در لیست باشم. ولی با توجه به تعداد عضویت کنندگان در انتخابات باید به بزرگان اصلاحات حق داد که گزینش جوانان جهت لیست کار مشکلی باشد. یکی از راه های این کار می تواند رأی گیری در بین خودشان باشد. بهرحال امیدواریم هرچه سریع تر لیست آماده شود چون تأخیر در آن صدمه شدیدی به انتخابات می زند. آنان که تأیید صلاحیت شده است اند در حال تبلیغ هستند و هرچه که وقت می گذرد انصراف آنها سخت تر می شود و اگر بمانند رأی مرده زیاد می شود و اگر همین لیست با این وضع وارد شورا بشود آرای زیادی نخواهند داشت. باید انصراف حداکثری را بعد از ارائه لیست داشته باشیم تا کسب حداکثر آرا ممکن شود.

واژه های کلیدی: ایران | پروژه | شهرداری | شورای شهر | محسن هاشمی | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs