تقاضا ایران تلگرام استفاده اینستاگرام

تقاضا: ایران تلگرام استفاده اینستاگرام شبکه اجتماعی حمله سایبری پسوردهای بانکی مودم ای دی اس ال

گت بلاگز اخبار بین الملل تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اشگرچه دونالد ترامپ در تور بزرگ سفرهای خارجی‌اش حرف‌های علنی زیادی نزد ولی زبان بدن این رئیس‌جمهوری آمریکا و اطرافیان ا

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

عبارات مهم : برخورد

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اشگرچه دونالد ترامپ در تور بزرگ سفرهای خارجی اش حرف های علنی زیادی نزد ولی زبان بدن این مدیر جمهوری آمریکا و اطرافیان او ارزش های گفتاری بالایی دارد و از آنجایی که برگزاری کنفرانس ریاست جمهوری در دستور کار نیست، ناظران به تجزبه و تحلیل حرکات او و نقد خبر های آن پرداختند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کنار هم گذاشتن رفتارهای مدیر جمهوری آمریکا با در نظر گرفتن تنه ای که ترامپ در بروکسل به نخست وزیر مونته نگرو زد تا در صف اول رهبران دنیا قرار بگیرد، در کانون توجه ناظران قرار گرفته است.

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

جولیان زلایزر، از مورخان حوزه ریاست جمهوری می گوید: او حین این سفر ناراحت و منزوی به نظر می رسید و دیگران هم شگفت زده و یا سرد بودند. قیافه آنها نشان می داد که جامعه بین المللی چطور با این مدیر جمهور غیر معمولی آمریکا برخورد می کند؛ آن هم مدیر جمهوری که تلاش چندانی نمی کند که نشان دهد نقش آمریکا در ماورای سرزمینش جهت او اهمیت دارد.

قطعا هیچگونه برخورد عادی و دوستانه ای میان ترامپ و رهبران دنیا وجود نداشت ولی بدون شک برخورد سرد رهبران ناتو در پنج شنبه گذشته زمانی پررنگ تر شد که آنها شاهد صحبت ترامپ راجع به لزوم هزینه های زیاد دفاعی شدند.

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اشگرچه دونالد ترامپ در تور بزرگ سفرهای خارجی‌اش حرف‌های علنی زیادی نزد ولی زبان بدن این رئیس‌جمهوری آمریکا و اطرافیان ا

زمانی که ترامپ “بسیار بسیار مستقیم” خطاب به اعضای ائتلاف ناتو تاکید می کرد که آنها باید “نهایتا سهم منصفانه خودشان را پرداخت کنند”، هیچ کدام از سران سری به نشانه تایید تکان ندادند.

دیدار پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های دنیا با ترامپ هم بسیار سرد بود. در یکی از تصویرهای این دیدار که به سرعت در اینترنت منتشر شد، پاپ با صورت ای گرفته در کنار مدیر جمهوری آمریکا که پوزخند می زند، ایستاده هست. در کنار این تصویر ناهنجار، ملانیا و ایوانکا ترامپ در کنار مدیر جمهوری آمریکا در سکوت ایستاده اند و حالت غم انگیز آنها با پوشش سیاه رنگشان دو چندان شده است هست.

در بروکسل هم بعد از آخر مراسم عادی ناتو زمانی که رهبران می درخواست کردند جهت مرحله بعد گفت وگوها آماده شوند اکثرا آنها کپ می زدند ولی ترامپ تنها راه می رفت. این تصویر کاملا با آنچه در نخستین حضور باراک اوباما، مدیر جمهوری سابق آمریکا در ناتو مشاهده شد، تفاوت داشت آیا که آن وقت رهبران دنیا تلاش می کردند در یک کادر دوربین با اوباما قرار بگیرند.

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

این صحنه مجددا جمعه گذشته در اجلاس گروه هفت کشور صنعتی دنیا در ایتالیا تکرار شد. بعد از آنکه تصویر یادگاری گرفته شد، رهبران با خوشحالی به سمت محل برگزاری ضیافت نهار رفتند ولی ترامپ چند دقیقه ای صبر کرد و سپس جهت آنکه با رهبران دنیا پیاده روی نکرده باشد سوار گلف کارت شد. بعدا، شماری از رهبران به کنار او آمدند و بعضی حین گوش دادن به صحبت ها می خندیدند.

حرکت روز پنج شنبه دونالد ترامپ در جمع رهبران ناتو هم بسیار جنجالی شد. حین حرکت رهبران ناتو در ساختمان تازه ائتلاف، ترامپ در میان گروه بود ولی ناگهان خود را به جلو رساند و با تنه ای که به نخست وزیر مونته نگرو زد دقیقا جلوی صف قرار گرفت. نخست وزیر مونته نگرو به مشکل لبخند زد و بعدا گفت که “شرایط بی خطری” پیش آمد.

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اشگرچه دونالد ترامپ در تور بزرگ سفرهای خارجی‌اش حرف‌های علنی زیادی نزد ولی زبان بدن این رئیس‌جمهوری آمریکا و اطرافیان ا

همچنین روزنامه ویجستی مونته نگرو گزارش داد: “اینطور به نظر می رسید که دونالد ترامپ نمی خواست هیچ فردی حضور او در این اجلاس را تحت الشعاع قرار دهد.”

شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید هم راجع به این اتفاق گفت که این برخورد را ندیده است ولی گفت که مکان هایی جهت تصویر گرفتن در نظر گرفته شده است بود.

تحلیل زبان بدن ترامپ در نخستین سفر خارجی اش

پیش از آن هم نخستین دیدار رو در روی ترامپ با امانوئل ماکرون، مدیر جمهوری فرانسه رخ داد که دست دادن عجیب آنها همچون هر لحظه خبرساز شد. بعد از گپی دوستانه، دو طرف با یکدیگر دست دادند ولی این دست دادن اندکی طولانی و شدید شد و زمانی که ترامپ تلاش کرد دستش را جدا کند، ماکرون چند ثانیه ای آن را به تاخیر انداخت. لیلیان گلس، کارشناس زبان بدن می گوید: آنها تلاش داشتند تا خودشان را برابر نشان دهند. هر دو آنها می درخواست کردند قدرت مردانه خودشان را نشان دهند.

علاوه بر این، در دو روز متوالی تلاش ترامپ جهت گرفتن دست ملانیا ترامپ ناکام مانده بود و صحنه های آهسته این اتفاق در رسانه های اجتماعی جنجال کرد.

اولین برخورد نه چندان دوستانه ملانیا با همسرش، روی فرش قرمز فرودگاه تل آویو رخ داد. ترامپ جهت گرفتن دست ملانیا تلاش کرد ولی همسرش با حالتی غیر دوستانه ضربه ای به دست ترامپ زد و آن را به جلو پرت کرد. فردای آن هم، ترامپ در رم دستش را جهت گرفتن دست ملانیا جلو برد ولی او در حرکتی کاملا زیرکانه دستش را اوج برد و موهایش را صاف کرد.

لیلیان گلس، کارشناس زبان بدن گفت: واکنش‌ها آنها باعث می شود مردم با تعجب پرسش کنند که در روابط شخصی آنها چه مساله ای وجود دارد. جهت دیپلمات ها زبان بدن بسیار حائز اهمیت است.

واژه های کلیدی: برخورد | ملانیا | آمریکا | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | ملانیا ترامپ | ایوانکا ترامپ | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs